Samsun Filo Kiralama Firmaları

Filo kiralama; ülkemizde her geçen gün daha da büyüyerek, şirketler tarafından tercih edilen, önemli bir sektör haline geldi. Yaklaşık 150 bin aracın kiralandığı bu sektör, 5 miyar TL’lik hacmi ile daha da güç kazanmıştır.

Yapılan araştırmalara göre,  şirketlerin filo kiralama yapmalarının sebepleri; bütçe kontrolü, aylık sabit maliyet ve tüm servislerin verilen ücrete dahil olmasıdır. Ayrıca ikinci el araç riskinden koruması ve idari iş yükünü hafifletmesi gibi sebeplerde sayılabilir. İşte tüm bu avantajlar kiracılar için Samsun rent a car firmaları tarafından sağlanır. Firmaların geniş araç filolarında, kiracıların ucuz oto kiralama yapabilecekleri araçlar bulunduğu gibi, lüks araçlarda mevcuttur. Ayrıca bu araçların bakımları, deneyimli personeller tarafından günlük olarak yapılır.

Araç kiralamada öncü firmalar arasında yer alan Samsun Havaalanı Rent A Car, uygun fiyata araç kiralamak isteyen müşterilerinin yanındadır. Firma yıl içerisinde yapılan kampanyalar ile müşterilerine en uygun fiyatı sunmak için çalışır. Araç filosunda; Hyundai Era, Volkswagen Passat, Renault Fluence ve Mercedes Vito gibi her çeşit araç bulunur. Bu firmaların araç kiralama fiyatları ise 65 ile 250 TL arasındadır.

Filo Kiralarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hem küçük hem de büyük ölçekli şirketler, şehir içi ya da şehir dışında yoğun şekilde araç kullanımına ihtiyaç duyarlar.  Özellikle pazarlama alanında aktif şirketlerin filo kiralama ihtiyaçları daha çoktur. Bu sebeple şirketlerin ister az isterse çok çalışanı olsun, filo kiralarken dikkat etmeleri gereken unsurlar vardır.

  • Araç kiralama yaparken yasal firmalar tercih edilmeli. Eğer korsan firmalardan araç kiralarsanız, sonraki zamanlarda birçok sorunla karşılaşılabilir. Bu sebeple güvenilir araç kiralama hizmeti sunan Samsun oto kiralama firmaları ile çalışılabilir.
  • Kiralama yapılan firmanın araç servis bakım noktalarının size çok uzak olup olmadığına dikkat edin.
  • Kiraladığınız araçların kilometrelerine dikkat edin. Araç hor kullanılmış, eski bir araç ise; firmadan kilometresi düşük araçlar talep edin.
  • Filo kiralama sırasında, kiraladığınız araçların sileceklerini, farlarını ve diğer ekipmanlarını mutlaka kontrol edin. Herhangi bir sorun gördüğünüzde, sorunu firma personeline bildirin.
  • Araç kiralama firmasından şirketiniz için kiraladığınız araçların, kasko ve sigortalarının tam olup olmadığını mutlaka kontrol edin.
  • Şirket aracı kiralama öncesinde, rezervasyon yaparken şirketin iptal işlemlerini ve iptal ücreti olup olmadığını mutlaka okuyunuz. Şirketiniz için araç rezervasyonlarınızı Samsun Havaalanı Rent A Car’ın web sitesinden güvenle yapabilirsiniz.