Oto Kiralamada Ödeme Nasıl Yapılır?

Samsun Araç kiralama ödeme yöntemleri

Araç kiralamak için Samsun’da hizmet veren rent a car şirketiyle anlaştınız ve işlemlerin tamamlanması için nasıl bir yol izleyeceksiniz?  Samsun oto kiralama ücretleri iki şekilde yapılabilmektedir. Rezervasyon yapıldığı sırada ödemeyi yapabilir, ya da aynı gün içerisinde araç kiralama şirketinin ofisine giderek elden ödeme yapabilirsiniz. Aracı kiralarken nakit ya da kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Genellikle Kredi kartı ile yapılan ödemelerde banka komisyonu alınabilir. Bazı durumlarda nakit ödeme seçimi daha mantıklı olabilir. Kesilecek komisyon miktarını firmaya sormanız sizin yararınıza olacaktır. Samsun’da oto kiralama için ödeme şekilleri ve rezervasyon işlemleri firmadan firmaya değişiklik gösterebilir.

Rezervasyon ve Ödeme

Önceden yaptığınız araç kiralama rezervasyonlarında dilerseniz anlaştığınız ücretin tamamını ödeyebilir, dilerseniz de bir kısmını ödeyebilirsiniz. Ödemeleri kredi kartınızla yapabileceğiniz gibi banka havalesini de kullanabilirsiniz. Ücretin tamamını ödediğinizde araç tesliminde herhangi bir ücret ödemezsiniz. Rezervasyon sırasında ön ödeme tutarı kadar ücret ödeme yaptıysanız kalan ödeme, aracı teslim aldığınız sırada sizden istenecektir.

Ucuz Araç Kiralama İçin Rezervasyon Yaptırmalısınız.

Telefon ile yaptığınız rezervasyon “oto kiralama anlaşması” anlamına gelmeyebilir. Telefonla sadece sözlü şekilde yapılan anlaşmalarda, Samsun oto kiralama firmalarının şartları geçerli olacaktır. Ön ödemesini yaptığınız rezervasyonlar ya da tamamını ödemiş bulunduğunuz rezervasyonlar genellikle size daha ucuza gelebilmektedir. Ücreti ödemediğiniz takdirde telefonla rezervasyon yaptırmanızın size bir katkısı yoktur. Firmalar genellikle çok öncesinden ödemelerini alacağı için erken rezervasyonda indirim yapmaktadırlar.

Günlük Araç Kiralama

Rezervasyon sırasında ödediğiniz ön ödeme, kiralama başlangıcında veya araç sizde bulunduğu süre içerisinde müşterinin talep edeceği güvenceler, ek hizmet ile yakıt, tek yön ve benzeri giderlerin bedellerini içermez. Konu ile ilgili iadeli ön ödeme ve iadesiz ön ödeme koşullarını öğrenmek için Samsun oto kiralama şirketleri ile iletişime geçebilirsiniz. Çünkü bazı firmalar kiralama gününde, saatinde ve araç değişikliklerinde güncelleme yapılmasına izin verirken, bazıları sadece rezervasyon iade koşullarına göre ücret iadesi yapmaktadır.

Özet olarak, Samsun’da araç kiralarken ödemenizi kredi kartı ya da banka havalesi ile yapabilir, önceden rezervasyon yaparak daha uygun fiyatlarla araç kiralayabilirsiniz.