Günümüzde arabaların bir lüks olmaktan çıkıp, ihtiyaç haline gelmesi ile birlikte araç kiralama firmalarına olan talep de gittikçe arttı. Ancak araba kiralamak sorumluluk isteyen bir konudur. Araç kiralayabilmeniz için belli başlı koşulları yerine getirmeniz gerekir. Bunlardan en önemlisi de bir ehliyet sahibi olmanızdır. Ayrıca araç kiralama için belirlenen yaş sınırını geçmediyseniz, çoğu firma size araçlarını teslim etmez.

Ülkemizdeki araç kiralama firmalarının, belki de kontrol ettikleri ilk şey kiracılarının yaşlarıdır. Çünkü yasal olarak 21 yaşını doldurmamış kişiler araç kiralayamazlar. Hatta müşterinin üst segmentte bir araç kiralama talebi olacaksa, en az 25 yaşını doldurmuş olmasını isterler. Ancak Samsun Havaalanı Rent A Car firması 18 yaş araç kiralama yapmak isteyenlerin yanındadır. 18 yaşında ya da daha büyük olun fark etmez. Samsun oto kiralama size her zaman  yardımlarını sunacaktır.

Ülkemizin araç kiralama konusunda markalaşmış firmaları, genel olarak 18 yaş araç kiralama için oldukça katıdırlar. 18 yaş araç kiralama talebinde bulunacakların, bu firmalardan olumlu yanıt alamayacakları için vakit kaybetmemelerini tavsiye ederiz. Çünkü bu markaların belli kuralları vardır ve bu kuralların dışına çıkmazlar. Araç kiralama sektöründe markalaşmış firmalar yerine, yerel firmaları tercih etmek, bu durumda daha mantıklı olacaktır.

18 yaş araç kiralama talebinde bulunacakların mutlaka ehliyet sahibi olmaları gerekir. Aksi halde firmalardan araç kiralamak isteseler dahi olumsuz yanıt alacaklardır. Çünkü Samsun oto kiralama 18 yaş müşterilerine araç kiralarken onlardan kimlik, araç sözleşmesi ve kiralama ücretinin yanında ehliyet talep eder. Ehliyeti olmayanların ya da geçersiz ehliyete sahip olanların araç kiralama talebinde bulunmaları sonuç getirmeyecektir. Çünkü Samsun araç kiralama da dâhil hiçbir araç kiralama firması, ehliyetsiz araç kiralamayı göze alamaz. Ayrıca ehliyetsiz kişiler, ehliyet sahibi bir sürücü üzerinden araç kiralayıp, kendilerini ek sürücü olarak göstermek isteyebiliyorlar. Ancak unutulmamalıdır ki, ehliyet, ek sürücü içinde zorunludur.

Samsun Havalanı Oto Kiralama, 18 yaş müşterilerine araç kiralama hizmeti verir. Ancak bunun için öncelikle 10 dakikalık bir test sürüşünü, başarılı şekilde tamamlamanız gerekiyor.